VESHJE TË REJA FËMIJËVE PËR BAJRAM! (30.05.2019)

Iniciativa e radhës! Elhamdulilah!

Me ndihmën e Allahut, prej sonte fillojmë të bëjmë listën e fëmijëve që do të marrin veshje të reja për festën e Bajramit. Lista do të mbyllet ditën e Shtunë në mbrëmje.

Çdo familje nevojtare e cila jeton në Komunë të Sarajit, e që nuk ka mundësi të blejë tesha të reja për fëmijët e saj, duhet të na lajmërojë për të na dhënë emrin, mbiemrin, vendin dhe moshën e fëmiut.

(Askush mos të shkojë të kërkojë tesha në emër tonë, pa marrë konfirmim nga ne, ngase nuk do të ketë mundësi marrjen e tyre)

Teshat e reja do të blehen në Qendrën Tregtare në Saraj, në butikun Azra Fashion, në ditën e Diellë.

Pagesa e tyre do të bëhet nga bamirësit e ndryshëm të cilët na përkrahin çdo herë dhe në çdo iniciativë.

Gëzimi i fëmijëve, gëzim i të gjithëve!

Hoxhë Omer Bajrami
+389 70 66 44 26

Gjithashtu mund të ju pelqej...

9 Responses

 1. canada pharmacies
  canadian prescription drugstore
  prescription medication

 2. approved canadian online pharmacies
  prescription medication
  canadian pharmaceuticals

 3. uedlzri says:

  canadian drugs online canada pharmacies online [url=https://canadianpharmacytpah.com/#]northwestern pharmacy canada[/url] northwest pharmacy canada northwest pharmacy in canada <a href="https://canadianpharmacytpah.com/#">best canadian online pharmacy reviews</a> canadian pharmacy no prescription canadian pharcharmy

 4. Психологи по скайпу (онлайн) Сергей
  Коротков
  Консультация онлайн – консультация психолога Коротков Сергей

 5. Rayford Beaz says:

  I was extremely happy to discover this web-site. I wished to many thanks for your time for this fantastic read!! I certainly appreciating every little bit of it and I have you bookmarked to have a look at brand-new stuff you blog post.

 6. This truly addressed my trouble, thanks!

 7. I was really happy to discover this web-site. I intended to many thanks for your time for this terrific read!! I most definitely delighting in every little of it as well as I have you bookmarked to take a look at brand-new stuff you article.

Leave a Reply

Your email address will not be published.