Category: Përgjigje

A lejohet pirja e Coca Colës në Islam?

Pyetje: Esselamu alejkum hoxhe i nderuar. A eshte e lejuar qe muslimanet ta pijne Coca Colen, se disa njerez thone se permban sesa te alkoholit? Përgjigje: Alejkumselam. Falenderimi i takon Allahut (azzevexhel), ndërsa salavatet dhe...